Ana Sayfa » , , , , » Alışverişte Nasıl Tasarruf Edilebilir

Alışverişte Nasıl Tasarruf Edilebilir

Yazar Bilgi Yazar on 14 Mart 2017 Salı | 09:00


alisveris-kadin         

Alışverişte Nasıl Tasarruf Edilebilir


"Alışverişte Nasıl Tasarruf Edilebilir?" sorusunun yanıtını bu makalede yanıtlıyoruz...


            Tasarruf kelimesini 'kişinin harcamalarını kontrol altında tutması, aşırıya kaçmaması' şeklinde tanımlayabiliriz. Peki ya alışverişlerimizi yaparken tasarruf etmeye dikkat ediyor muyuz? Günlük hayatımızda yapmış olduğumuz alışverişlerimizde tasarruf etmemiz için yapmamız gereken aslında çok kolay ve uygulanabilir pek çok yöntem vardır. Oldukça kolay ve uygulanır bu yöntemleri uygulayabildiğimiz takdirde günün sonunda alışveriş ve harcamalarımızdan elde ettiğimiz tasarruf bütçemizde oldukça katkı sağlayabilir.Gerçekten buna ihtiyacım var mı? 


            En temel ve listenin en başında yer alması gereken sorudur aslında, kişinin kendine sorması ve samimi cevap araması gerekmektedir. İhtiyacımız olan bir şeyi kazancımız dahilinde almaya çalışalım fakat ihtiyacımız olmayan bir şey için de özellikle tasarruf etmemiz konusunda harcamalarımızı kontrol altına alalım. Alışverişlerimizi yaparken bu soruyu kendimize sıklıkla hatırlatmakta fayda var.

Mağazaların özel indirimlerini ve indirim günlerini takip ediyor musunuz?


            Günümüzde gıdadan giysiye, teknolojiden sanata birçok sektörde çok ciddi indirimler ve özellikle bu indirimlerin olduğu belli günler veya haftalar olmaktadır. Hatta %70 %80 indirimle karşılaştığımız çoğu alışveriş merkezi ve mağaza olmuştur. Tasarruf etmek için aynı ürünün normal satış fiyatının çok çok altında satıldığı bu indirimleri daha sık takip etmek işe yarayabilir. Böylelikle bütçemize ek katkı sağlamamız oldukça muhtemeldir.

Hafta sonu için ne gibi planlar yaptınız? Özellikle büyük şehirlerde yaşayan ve çalışan kesimin en büyük eğlencesi hafta sonu gezmeleri. Birçoğumuz için olmazsa olmazlarımız arasında yer alan bu eylem aslında gereğinden fazla harcama yaptığımızı neden olmaktadır. Şık bir restoranda yenilen bir akşam yemeği, arkadaşlarla oturulup bir şeyler içilen trend cafe restoranlar,  kulağa gayet hoş gelebilir fakat tasarruf etmek istiyorsak bu tür alışverişlerimizi azaltmak iyi bir yöntem olabilir.

0 yorum:

Yorum Gönder

-z-
 
Ana Sayfa | Hakkımızda |İletişim
Copyright © 2016. PortaLITE.Net - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalama yapılamaz!..
PortaLITE fikridir.
| Ansiklopedi Portal

-->