Ana Sayfa » , , , , , » Adet (Regl) Sancısının Çözümü Nedir?

Adet (Regl) Sancısının Çözümü Nedir?

Yazar Bilgi Yazar on 13 Nisan 2017 Perşembe | 01:00


adetAdet sancısının çözümü nedir? 


            Adet en basit açıklamasıyla döllenmeyen yumurtaların vücuttan atılmasıdır. Adet dönemi kimileri için çok kolay kimileri için ise çok sancılı geçer. Eğer bir adet takvimi kullanıyorsanız ya da telefonunuz da bunu takip eden bir programınız varsa en azından üç dört gün önceden önlem almak mümkün. Çok sancılı adet olanlar, adet öncesi mutlaka  yürüyüş ve egzersiz hareketleri yapmalı. Bu etkiyi mutlaka hissedeceksiniz. Ilık bir duş almakta sizi oldukça rahatlatacaktır. Duş almak yerine ayaklarınızın altına ve kasıklarınıza sıcak su torbası koymakta ağrılarınızı hafifletecektir. Adet döneminde ayaklarınızı ve belinizi sıcak tutmak oldukça önemlidir. Adet öncesi ve adet olma aşamasında karın da şişlik olur. Şişliği ve ağrılarınızı dindirmek adına bitki çayları tüketebilirsiniz. Özellikle kiraz sapı veya limonu kaynatıp içmenin mucizevi bir etkisi var demekle abartmış olmayız sanırım. Bitki çaylarının yanı sıra bol miktarda su içmekte fazlasıyla yararlı olacaktır.

            Eğer sigara kullanıyorsanız ağrılarınız varken içmek ağrılarınızın daha da artmasına sebebiyet verecektir.  Aşırı yağlı yiyecekler tüketmek, fazla kahve ve kola  içmekte yine sizi olumsuz etkileyecekler arasındadır. Bunların yerine bol yeşillik içeren meyve veya sebze tüketebilirsiniz. Çünkü adet döneminde kabızlık çok fazla olduğu için yeşillik yemek sindiriminize de yardımcı olacaktır.

            Maalesef ki kadınların olmazsa olmazı çikolata da adet zamanı fazla tüketilmemesi gereken yiyecekler arasında yer alıyor. Ne kadar birer mutluluk kaynağı da olsa adet zamanı biraz uzak kalınması gerekiyor. İşte bu şekilde ilaç tedavisine başvurmadan bilindik yöntemler ile ağrılarınızı azaltmak mümkün. Fakat  tüm bu işlemler de  sizin ağrılarınızı dindirmeye yetmiyor ise mutlaka bir doktora başvurmanızı tavsiye ederim zira ileride daha kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder

-z-
 
Ana Sayfa | Hakkımızda |İletişim
Copyright © 2016. PortaLITE.Net - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalama yapılamaz!..
PortaLITE fikridir.
| Ansiklopedi Portal

-->