Ana Sayfa » , , , , » Kilo Verememenin Nedenleri Neler?

Kilo Verememenin Nedenleri Neler?

Yazar Bilgi Yazar on 10 Nisan 2017 Pazartesi | 00:30diet

Kilo Verememenin Nedenleri Neler? 


            Eğer herhangi bir sağlık sorununuz varsa bu vitamin eksikliği, guatr, metabolizma hızınızın yavaş olması veya insülin direncinizle alakalı kilo vermede sorun yaşıyor olabilirsiniz. Öncelik mutlaka doktorunuza görünmeniz gerekmektedir. Herhangi bir sağlık problemi olmadığı halde yerinde sayanlar devam etsin.

            Kendinizi bildiniz bileli diyet yapıyor ama bir türlü istediğiniz vücuda sahip olamıyor musunuz? Artık yeni bir diyet listesine ayak uyduracak gücünüz kalmadı mı? Şimdi tüm bunları bir kenara itin. Çünkü artık diyet yapmayacaksınız. Sadece sağlıklı beslenerek  kilo vereceksiniz ve diyet yapmaktan daha güzel sonuçlar elde edeceksiniz.

            Bu aşamada metabolizmayı hızlandırmakta oldukça önemli. Bunun için bol bol su içmeli  hatta su içmeyi daha eğlenceli bir hale getirmek için  küçük meyve dilimleriyle aromalı sular oluşturabilirsiniz. Önce gözü doyurmak gerekli olduğu için küçük tabak seçmek de size doygunluk hissi verecektir. Hormonlu besinler tüketmek yani mevsim dışındaki sebzeler yemek sağlıksız olacağı için sadece mevsime göre beslenmelisiniz.


            Vücut günlük belli bir miktar yağa gereksinim duyar. Bu yağ ihtiyacını karşılamazsanız kabızlıkla karşı karşıya kalarak kilo vermede sorun yaşayabilirsiniz. Bu yağ ihtiyacınızı
​katkısız olan  besinlerden yani fındık, fıstık, ceviz, bademden elde edebilirsiniz. Sonuçta bu yola sağlıklı beslenmek adına çıktınız tükettiğiniz her besin katkısız ve doğal olmalı. Öğün sayınız ne kadar az ise kilo vermekte o kadar zorlanırsınız. Çünkü vücudun açlık seviyesi bir sonraki öğüne kadar giderek artar, hızınızı alamayarak aşırıya kaçabilirsiniz.  Sonrasında pişman olmamak adına öğün sayınızı arttırın hatta hafif gıdalarla ara öğün yapın.

            Lokmaları çok çiğnemiyorsanız yine olumsuz sonuç alabilirsiniz. Mutlaka olabildiğince çiğneyin bu sayede sindirime de yardımcı olmuş olacaksınız. Ve tüm bunlardan önce neden kilo vermek istediğinizi kendinize inandırın. Başkalarının yapamazsın laflarına aldırış etmeden ve daha çok hırsla tekrardan başlayın. Unutmayın siz kendinize inanmazsanız başarmak için bir nedeniniz olmaz.

0 yorum:

Yorum Gönder

-z-
 
Ana Sayfa | Hakkımızda |İletişim
Copyright © 2016. PortaLITE.Net - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalama yapılamaz!..
PortaLITE fikridir.
| Ansiklopedi Portal

-->