3 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Yazar Bilgi Yazar on 12 Mayıs 2017 Cuma | 21:41

3 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

            Bir nevi acil durumların kurtarıcısı da diyebileceğimiz şok diyetler listesinin en makul olanı 3 günde 5 kilo verdiren diyettir. Ani kilo kayıplarının sağlık açısından oldukça zararlı olduğunun altını çizerek uygulandığında oluşabilecek herhangi bir sorun için mesuliyet kabul etmeyeceğimizi belirtip diyetimize bir göz atalım.

            Öncelikle eğer kilonuz vücudunuz için gerçekten fazlalık teşkil ediyorsa normal yeme temponuzun altına düştüğünüz anda kilo vermeye başlarsınız. 3 günde 5 kilo gibi şok diyetlerin de mantığı bundan ibarettir. Vücudun aldığı düzenli veya düzensiz yüklü besinin bir anda kesilmesi sonucu ters tepki oluşturur.

            Şunu da unutmamak gerekir ki; 3 günde 5 kilo verebilmeniz demek devam ettiğiniz takdirde 6 günde 10 kilo vermeniz ile asla eşdeğer olmayacaktır. Vücudunuz bu şoktan en az zararla kurtulabilmek adına hızlı bir adaptasyon sistemi geliştirerek yeme düzeniniz bu diyetmiş gibi davranır ve 3 günün sonunda kilo vermeyi durdurur. Yani daha fazla verebilmek için uzatmanız sizin için eziyetten öteye geçemez.

Tarifte ve direktiflere tam anlamıyla uyulduğu takdirde vereceğiniz kilo 3 ile 5 arasında olacaktır.

3 GÜNDE 5 KİLO VERDİREN DİYET LİSTESİ

+ Sabah (9.00-12.00)

- 1 bardak ılık su (Uyanınca)
- 30 dakika yürüyüş
- 1 fincan sade Türk kahvesi
- 12.00'a kadar 1,5 lt su içilmiş olmalı (Ilık)

+ Öğlen (13.00-15.00)
 
- 1 adet elma (Armut, muz veya şeftali de olabilir)
- En az 4 bardak ılık su

+ Akşam (17.00-18.00)

- 1 kase çorba (Yağ ve tuz olmaması şartıyla istediğiniz herhangi bir çorba olabilir)
- 30 dakika yürüyüş

+Akşam öğününden sonra uyuyana kadar 1,5 lt daha su içilmiş olmalıdır.

+ Diyet programı 3 gün boyunca aynı şekilde uygulanmalı, su içme ve yürüyüşler kesinlikle atlanmamalıdır. Öğlen ve akşam öğünü isteğe göre yer değiştirebilir yani öğlen çorba içip akşam meyve yiyebilirsiniz.
        
            Unutmayınız; aniden ve sağlıksız verilen kilolar verilmesinde olduğu gibi kısa bir zaman içerisinde geri alınır. Acil bir durum hissetmedikçe diyetisyen eşliğinde, sağlıklı ve yavaş kilo vermeniz sizin için daha kalıcı ve doğru olacaktır.

0 yorum:

Yorum Gönder

-z-
 
Ana Sayfa | Hakkımızda |İletişim
Copyright © 2016. PortaLITE.Net - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalama yapılamaz!..
PortaLITE fikridir.
| Ansiklopedi Portal

-->